Köstence’de 7. Geleneksel Türkçe Șiir Okuma Yarıșması

Aylin Asan

Köstence Yunus Emre Enstitüsü ve Köstence İl Eğitim Müfettișliği iş birliği ile “7. Geleneksel Türkçe Șiir Okuma Yarıșması” düzenlenecek.

“Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında gerçekleştirilecek yarışmaya katılacak Köstenceli öğrenciler, seçilmiş olan Yunus Emre şiirlerini Türkçe okuyacak.

7. Geleneksel Türkçe Șiir Okuma Yarıșması, 0-4. sınıf öğrencileri, 5.- 8. sınıf öğrencileri ve 0-8. sınıf öğrencileri olmak üzere 3 ayrı kategoride düzenlenecek.

Yarışmaya kayıt Köstence İl Eğitim Müfettişliği aracılığıyla yapıldı. Ayrıca Köstence Yunus Emre Enstitüsü çevrim içi Türkçe kursları çocuk grubu öğrencileri de yarışmaya katılacak.

Ülke genelinde uygulanan salgın kısıtlamaları sebebiyle yarışma, Köstence Yunus Emre Enstitüsünün Facebook hesabı üzerinden yapılacak. Köstenceli öğrenciler okuyacakları Yunus Emre şiirlerini video çekip dijital ortamdan göndererek yarışmaya katılacak olup videolar Enstitünün Facebook hesabı üzerinden 3 ayrı dilde yayımlanacak. Her kategoriden en çok beğeniyi toplayan 3 videoya ödül verilecek.

Köstenceli yarışmacıların videoları 15-30 Kasım 2021 tarihleri arasında Enstitünün Facebook hesabı üzerinden yapılan beğeni sayısı çerçevesinde 7. Geleneksel Türkçe Șiir Okuma Yarıșması’nın sonuçları 1 Aralık 2021 tarihinde Enstitünün sosyal medya hesapları üzerinden açıklanacak.